סגנונות שונים וטיפים בעיצוב המטבח

סגנונות שונים וטיפים בעיצוב המטבח

חלל המטבח הוא חלק מהותי מחיי היומיום בכל בית. זהו המקום בו מבשלים את הארוחות המשפחתיות, מכינים את הקפה של הבוקר, אופים את עוגות יום ההולדת ועוד. עיצוב המטבח יכול להכריע בין החשק לבשל ולשהות במטבח, לבין ההימנעות ממנו. לכן, חשוב לעצב את החדר בצורה שתתאים לטעמינו האישי ותבטא אותו מחד, אך גם תייעל את השימוש במטבח כדי שיהיה נוח יותר להשתמש בו מאידך. למרבה המזל ישנם שלל סגנונות וחומרים עימם ניתן לעבוד כדי להגיע לתוצאה המושלמת עבורכם.

טיפים לעיצוב המטבח

כדי שהמטבח יהיה פונקציונלי ונוח לעבודה, יש לתכנן את חלוקת הפריטים בחלל בצורה חכמה. ראשית, חשבו כיצד אתם נוהגים להתנהל במטבח כדי להבין אילו חלקים צריכים להיות נגישים יותר בזמן עשייה. חשבו כיצד לחלק את מקומות האחסון כדי שתהיה לכם גישה קלה לדברים בהם אתם משתמשים לעיתים תכופות. אם קשה לכם להתכופף לדוגמה, הימנעו מהתקנה של מגירות נמוכות והעדיפו מגירות נשלפות לנוחות יתרה.

 

במהלך תכנון חלוקת החלל קחו בחשבון גם את המכשירים השונים שאיתם אתם נוהגים לעבוד. וודאו שיש מספיק נקודות חשמל ומרחב על משטח העבודה כדי לחבר את המיקסר, הקומקום או הטוסטר.

בחירת סגנון תסייע לכם בעיצוב

ישנם שלל סגנונות עיצוב בעולם המטבחים שמהם ניתן לבחור. בחירת סגנון נותנת השראה רבה ומעניקה מסגרת ברורה לעיצוב. לדוגמה, אם תבחרו במטבח הכפרי מומלץ יהיה לשלב צבע בהיר ועדין עם חומר כמו עץ או פורמייקה המחקה גימור של עץ טבעי. במטבח מסוג זה נראה לרוב ארונות עם פרזול בעבודת יד, אי מטבח המשלב עץ ולעיתים גם ריצוף עם אריחים מצוירים.

 

סגנון נוסף של עיצוב מטבחים הוא המטבח המודרני. מטבחים אלה מאופיינים בדגש רב על פונקציונליות ומינימליזם. לרוב נראה במטבחים אלה שילוב של פרזול מתקדם המאפשר שליפה של ארונות, מגירות ומדפים בצורה המשתלבת עם גודל החלל וחלוקתו. כמו כן במטבח המודרני פעמים רבות הארונות והמגירות יהיו ללא ידיות חיצוניות ותתאפשר אף סגירה שקטה ואוטומטית. באשר לחומרים יעשה שימוש בחומרי גלם תעשייתיים, כמו : פורמייקה, אלומיניום, זכוכית ,בטון. ואף ניתן לבצע צביעה בתנור כך שהצבע מגיע לרמת גימור גבוהה ביותר.

בניגוד מוחלט למטבח המודרני, עיצוב מטבח אקלקטי אינו משלב מינימליזם כלל. למעשה, המטבח האקלקטי יציג לרוב צבעוניות אמיצה יותר, תוך שילוב פריטים שלכאורה אינם מתאימים האחד לשני. זהו למעשה מטבח בו נפגשים אלמנטים מסגנונות שונים ליצירת חלל ייחודי ויצירתי. בהתאם לכך מומלץ לשלב גם חומרים המגיעים מעולמות מנוגדים. לדוגמה, ניתן לשלב ארונות מעץ טבעי עם משטח עבודה מאבן מודרנית או קוריאן. זהו סגנון המאפשר הרבה מאוד ביטוי אישי והרפתקנות.